دوربین عکاسی حرفه ای

دوربین عکاسی حرفه ای

دوربین عکاسی حرفه ای برای ضبط لحظه های خوب ساخته شده است . با وجودی که شاهد ورود تلفن های هوشمند با قابلیت ضبط تصاویر هستیم، اما باید اذعان کرد که دوربین دیجیتال این گوشی ها نمی توانند همچون یک دوربین عکاسی خوب عمل کند.

دوربین عکاسی حرفه ای

دوربین های عکاسی برای ضبط لحظه های خوب ساخته شده اند. با وجودی که شاهد ورود تلفن های هوشمند با قابلیت ضبط تصاویر هستیم، اما باید اذعان کرد که دوربین این گوشی ها نمی توانند همچون یک دوربین عکاسی خوب عمل کنند. چرا که دوربین دیجیتال یک تلفن همراه پیشرفته میتواند همانند یک دوربین عکاسی معمولی تصاویر را ضبط و ثبت کند اما در نهایت کار یک دوربین عکاسی حرفه ای انجام نمی شود.

·         ویژگی های دوربین عکاسی حرفه ای

برای خرید و داشتن یک دوربین عکاسی حرفه ای، اطلاع از ویژگی ها و قطعات آن ضرورت دارد. در زیر ساختار یک دوربین حرفه ای عکاسی را بررسی میکنیم.

1-    اندازه و حجم دوربین دیجیتال عکاسی حرفه ای

یک دوربین دیجیتال عکاسی نباید بیش از حد سنگین و پرحجم باشد. در این صورت کار عکاسی را مشکل میکند. به ویژه اگر عکاس و تصویربردار مبتدی باشد، دوربین عکاسی سبک و کم حجم ضرورت بیشتری پیدا می کند.

2-    داشتن رزولوشن بالا

رزولوشن نقش زیادی را در کیفیت تصویر ایفا میکند. به هر میزان که رزولوشن یک دوربین بالاتر باشد، امکان تفکیک پذیری میان اجزای تصاویر و پدیده ها نیز افزایش مییابد. دوربین های معمولی عموما دارای 10 مگاپیکسل رزولوشن هستند که در دوربین حرفه ای این میزان بیشتر است. ضمن اینکه 10 مگاپیکسل در دوربین های معمولی قابل مقایسه با یک دوربین دیجیتال حرفه ای با همین مقدار رزولوشن نیست.

3-    داشتن لنز زوم

دوربین های حرفه ای یک لنز زوم دارند. لنز زوم کار باز و بسته کردن زوایا (تله - واید) را بر عهده دارد. زمانی که از طریق لنز زوم زوایه باز میشود، میتوان از جمع های دوستانه در محیط های داخلی و سربسته کوچک عکس گرفت. همچنین لنز زوم به عکاس اجازه میدهد که بتواند بدون آگاهی سوژه و از فاصله دورتر، تصاویر طبیعی ضبط کند. این نوع دوربین ها برای ثبت تصاویری از کودکان و همچنین طبیعت مناسب هستند.

4-    ISO و وایت بالانس

وجود فاکتورهای دیگری نظیر IOS (حساسیت)، وایت بالانس و حالت های معمولی از دیگر مشخصه های یک دوربین حرفه ای هستند که امکانات ویژه ای را در اختیار عکاس قرار میدهد. زمانی که دوربین به نور حساس باشد، میتوان در محیط های کم نور و تاریک به راحتی تصویر برداری کرد. وایت بالانس در دوربین های عکاسی نیز قابلیت ثبت تصاویر باکیفیت در مکانهای پرنور را ممکن میسازد.

5-    دسترسی آسان به منوهای دوربین

دسترسی عکاس به منوهای دوربین دیجیتال باید به راحتی انجام شود. در این صورت عکاس باید بتواند به راحتی تنظیمات دروبین را مطابق با خواست خود تغییر دهد.

6-    باطری دوربین

باطری ها نیز نقش تعیین کننده ای در تعیین ویژگی حرفه ای بودن یک دوربین عکاسی ایفا میکنند. باطری یک دوربین حرفه ای دیجیتال از قدرت بالایی برخوردار است. بطوری که شارژ کردن آن در مدت کوتاهتری صورت میگیرد و مدت بیشتری نیز دوام دارد.

7-    مجهز به صفحه LCD

صفحه LCD از دیگر امکانات یک دوربین عکاسی حرفه ای است. با وجود صفحه ال سی دی میتوان مدل تصویر، پدیده، نور و ... را به خوبی تنظیم و سپس عکس مورد نظر را ضبط کرد.

8-    مجهیز به سیستم استابلایزر

سیستم استابلایزر یا آنتی شوک (ضد لرزش) در یک دوربین حرفه ای به عکاس کمک میکند تا در زمان کمبود نور، لرزش دست او نادیده گرفته و در نتیجه تصویر باکیفیت بیشتری ثبت و ضبط شود.

 

تحویل فوری

برای مشتریان تهرانی

ضمانت بازگشت

طی 7 روز پس از خرید

ضمانت اصالت

تضمین کیفیت اورجینال

مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه خرید