رینگ لایت ها  یا نورهای حلقه ایی چیست

رینگ لایت ها یا نورهای حلقه ایی چیست

 رینگ لایت ها ( نورهای حلقه ایی) ابزاری ساده برای نورپردازی است که معمولاً برای گرفتن عکس های زیبا ، پرتره و عکاسی ماکرو استفاده می شود. رینگ لایت معمولاً از تعدادی لامپ کوچک تشکیل شده است که یک دایره را شکل مي دهند یا فقط متشکل از یک لامپ فلورسنت دایره اي است. هنگامی که در عکاسی استفاده می شود ، نور جذابي را بر روي چشم سوژه می اندازد و در عین حال که نور را به شکل يکنواخت از خود ساطع مي کند باعث حذف سایه ها می شود. معمولاً در جلوی سوژه قرار داده مي شود و دوربین در وسط حلقه نور گذاشته مي شود.

رینگ لایت چیست


        
رینگ لایت ها ( نورهای حلقه ایی) ابزاری ساده برای نورپردازی است که معمولاً برای گرفتن عکس های زیبا ، پرتره و عکاسی ماکرو استفاده می شود. اين نور معمولاً از تعدادی لامپ کوچک تشکیل شده است که یک دایره را شکل مي دهند یا فقط متشکل از یک لامپ فلورسنت دایره اي است. هنگامی که در عکاسی استفاده می شود ، نور جذابي را بر روي چشم سوژه می اندازد و در عین حال که نور را به شکل يکنواخت از خود ساطع مي کند باعث حذف سایه ها می شود. معمولاً در جلوی سوژه قرار داده مي شود و دوربین در وسط حلقه نور گذاشته مي شود.
برای عکاسی ماکرو نیز می توان رینگ لایت کوچکتر را روی لنز دوربین نصب کرد و یا بهتر است از رینگ فلاش استفاده شود.


رینگ لایت ها چیست و به چه منظور استفاده می شود؟


      رینگ لایت در درجه اول برای برنامه های عکاسی و فیلمبرداری استفاده می شود. به طور معمول برای گرفتن عکس های پرتره ، ماکرو و برنامه های کاربردی دیگر که شامل عکس برداري نماي نزدیک (کلوز آپ) فقط با یک سوژه مي شود ، مانند عکاسي در  صنعت مد، سالن ها زیبایی یا مواد غذایی مورد استفاده قرار مي گيرد. همچنین به عنوان ابزاری با نورپردازي اقتصادی به منظور فیلمبرداری در داخل خانه و فضاهاي بسته استفاده مي شود.
عکاسان و فیلمبرداران کاملاً علاقمند به رینگ لایت فلاش هستند زیرا ضمن کاهش ظاهر سایه های نامناسب ، نورپردازی پراکنده تری را نسبت به سوژه ایجاد می کنند و به اين دلیل این وسیله، ابزاری محبوب برای پرتره های نماي نزدیک است.  رینگ فلاش می تواند سوژه شما را "برجسته" کند و مانند نورهاي ناهموار باعث ناپديد شدن یا تغییر نقاط برجسته صورت نمي شود و به اين ترتيب اين ويژگي اين نور را به ابزاری مناسب برای انجام نورپردازی و گرفتن سلفی تبدیل می کند.
    رینگ لایت فلاش LED از لامپ های سفید و یا گرم ساخته شده اند که نور روز را در یک فضای داخلی تقلید می کنند و با قابلیت تغییر کلوین و همچنین تغییر میزان شدت نور، رنگ پوست طبیعی فرد را نشان می دهند. آنها در اندازه های مختلف و گاه با لامپ های کم نور مورد استفاده قرار مي گيرند و با هر نوع دوربین سازگار هستند و یا حتی برای عکاسی با تلفن های همراه نیز استفاده می شود.
    همانطور که می دانید رینگ فلاش با انداختن نور در چشمان سوژه داراي چراغ هاي دايره اي هستند. این نورهاي تماشايي بلافاصله پرتره را جذاب تر و توجه بیننده را به چشمان سوژه جلب می کنند.
اگر تنها نور موجود باشد ، متوجه می شوید که یک "هاله" سایه در اطراف سوژه وجود دارد.
      همچنین می توانید از رینگ لایت به عنوان نور پر کننده در استودیوهای عکاسي استفاده کنيد که در آن مکان ممکن است منابع نوری دیگری نيز داشته باشند. این وسيله تضمین می کند که به اندازه کافی روشنایی و نور ملايم دارید تا مستقیماً سوژه خود را برای داشتن ظاهری سه بعدی تر روشن کنید.
      در حالی که رینگ فلاش برای انجام عکاسي عالی هستند ، باعث می شوند نورپردازی خوبی نيز برای فیلمبرداري ها ایجاد شود. اگر تا به حال از خود سؤال کرده اید که چرا یک سوژه خاص در يک نورپردازی ثابت به طرز چشمگیری بهتر به نظر می رسد ، احتمالاً دليل آن اين بوده است که رینگ فلاش مورد استفاده قرار گرفته است. آنها مطمئنا بهترین نورپردازي را برای ویدیوهای YouTube ، به ویژه برای vlogger ها و ارائه کننده محصولات ايجاد مي کنند.
         تقریباً هر هنرمند جدی در حوزه آرایش(میکاپ آرتیست ها) در یوتیوب از یک رینگ فلاش برای آرایش(میکاپ)، آموزش آرایش استفاده می کند زیرا اين نور بلافاصله برجستگي های صورت را افزایش می دهد و به نمایش رنگ های واقعی پوست و همچنین محصولات آنها کمک می کند. آنها به سادگی رینگ فلاش ها را در زمان انجام آرایش جلوی دوربین ها (یا دوربین گوشي) خود قرار می دهند و کار ضبط را آغاز می کنند.


انتخاب رینگ لایت


         نکته خوب در مورد استفاده از نور ثابت رینگ لایت در مقایسه با داشتن رینگ فلاش که با هر کلیک شاتر چشمک می زند ، این است که برای دستیابی به جلوه دلخواه و دوام نور ، ايجاد تغییرات لازم آسان تر است. رینگ فلش نيز می توانند در صرفه جویی در مصرف انرژی به شما کمک کنند.

 

کیت رینگ لایت


     نکته دیگری که در هنگام خرید رینگ لایت ها باید مد نظر داشته باشید این است که توان و اندازه تفاوت خاصی را ایجاد می کنند. اگر می خواهید نور قابل مشاهده اي در چشمان سوژه خود داشته باشيد، به یک رینگ فلاش بزرگتر نياز دارید. با این حال اگر می خواهيد نماهاي نزديک بسياري داشته باشيد، نورهاي حلقه اي کوچکتر همین اثر را به شما می دهند. درمورد توان ، معمولاً بهتر است از يک کاهنده نور استفاده کنيد تا بتوانید با توجه به فاصله بین رینگ لایت و سوژه خود ، به راحتی توان را تنظیم کنید.
      در آخر ، به دمای رنگ رینگ لایت خود توجه داشته باشید. حتی اگر تصمیم دارید از ژل های رنگی استفاده کنید تا به طور موقت رنگهای جالب تري را با نور ايجاد کنيد ، بايد رنگ پیش فرض طبیعی تري را مورد استفاده قرار دهيد. اغلب، نورپردازی با فلورسنت ، نور گرم و یا حتی سفید سرد نسبت به نور زرد گرم یا سفید روشن برای رینگ لایت ها ترجیح داده می شوند.


نحوه استفاده از رینگ لایت


پس از آماده شدن سوژه، کافی است رینگ لایت را جلوی دوربین خود قرار دهید. صرف نظر از اينکه از دوربین تلفن همراه یا یک دوربین حرفه ای تر استفاده می کنید ، مطمئن شوید که لنز درست در مرکز رینگ لایت قرار گرفته است و به اين ترتيب شما نور يکنواختي را بر روي سوژه خود خواهيد داشت. برای نگه داشتن دوربین و رینگ لایت در محل خود ، از گيره یا حتی سه پایه استفاده کنید.
  اگر از نور ثابت استفاده می کنید ، می توانید به راحتی توان و فاصله آن را از سوژه تنظیم کنید تا اثر مورد نظر خود را قبل از کلیک کردن شاتر به دست آوريد. اگر از یک رینگ لایت فلش استفاده می کنید ، می توانید چندین عکس را به شکل آزمایشي بگيريد تا تغییراتی را از نظر فاصله و توان نور ایجاد کنید.
 

تحویل فوری

برای مشتریان تهرانی

ضمانت بازگشت

طی 7 روز پس از خرید

ضمانت اصالت

تضمین کیفیت اورجینال

مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه خرید

مقایسه