راهنمای مبتدیان برای عکاسی از آسمان شب

راهنمای مبتدیان برای عکاسی از آسمان شب

تجربه عکس‌برداری از آسمان شب و کهکشان راه شیری یکی از شگفت‌انگیزترین تجاربی است که هر فرد دوست دارد برای یک بار هم که شده آن را تجربه کند.

 

 

تجربه ای متفاوت در عکاسی از آسمان شب

تجربه عکس‌برداری از آسمان شب و کهکشان راه شیری یکی از شگفت‌انگیزترین تجاربی است که هر فرد دوست دارد برای یک بار هم که شده آن را تجربه کند. با این حال عکس‌برداری در شب نیازمند مهارت‌هایی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان عکس‌های زیباتری را به ثبت رساند. بهترین زمان برای عکس‌برداری از ستاره‌ها زمانی است که نور ماه در آسمان وجود نداشته باشد. یعنی بهترین زمان در ابتدای ماه جدید قمری است. بهترین دوربین‌ها نیز دوربین‌ سونی A7S III و A7 III  هستند که عملکرد خوبی در نور کم دارند. وب سایت افرنگ دیجیتال با داشتن امکانات بالا و متنوع در فروش، مشخصات و قیمت انواع دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، تجهیزات و لوازم جانبی عکاسی و فیلمبرداری خدمات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد.

در این مقاله قصد داریم اصولی را برای مبتدیان ذکر کنیم تا بتوانند یک تجربه خوب برای عکس‌برداری در شب داشته باشند.

 

خرید دوربین عکاسی


 

  • سرعت شاتر خود را کم کنید.

برای داشتن یک عکس خوب باید سرعت شاتر را به ده، پانزده یا سی ثانیه کاهش داد. به این ترتیب نور بیشتری وارد دوربین می‌شود. در نتیجه دوربین می‌تواند در ثبت صحنه‌های تاریک موفق‌تر عمل کند. بهتر است این کار را از ده شروع کرده و آن را کم‌کم افزایش دهید. زیرا هر چه سرعت شاتر کمتر باشد، احتمال عکس‌برداری باکیفیت از مسیرهای ستاره‌ای بیشتر است. بنابراین برای یافتن بهترین گزینه باید چند عکس ابتدایی را با تنظیمات مختلف بگیرید.

عکاسی در شب

 

  • دوربین خود را تثبیت کنید.

وقتی سرعت شاتر خود را کم کردید، برای شفاف نگه داشتن تصویر به تثبیت نیاز دارید. این کار در یک سطح هموار با استفاده از سه پایه دستی به سادگی امکان‌پذیر است. اما در یک سطح ناهموار چه می‌توان کرد؟ برای این کار ابزاری به نام Joby GorillaPod  وجود دارد. این ابزار بسیار کاربردی قابل حمل است. این ابزار در واقع یک سه پایه کوتاه است که زاویه‌های کم نسبت به سطح را برای شما ایجاد می‌کند. بنابراین می‌تواند برای عکس‌برداری از آسمان در یک سطح ناهموار به خوبی عمل کند. گزینه دیگر سه پایه مسافرتی و حرفه‌ای‌تر MeFoto Road Trip است. با این حال تجربه ثابت کرده که استفاده از سه پایه GorillaPad می‌تواند شما را از هر گزینه دیگری بی‌نیاز کند.

 

راهنمای عکس شب

 

  • دیافراگم خود را باز کنید.

روش دیگر برای ورود نور بیشتر بدون افزودن نویز به تصویر، باز کردن دیافراگم یا f-stop است. هرچه دیافراگم شما بیشتر یا عدد f-stop شما کمتر باشد، نور بیشتری وارد دوربین می‌شود. با این روش می‌توانید از قابلیت‌های بیشتر لنزهای باکیفیت استفاده کنید.

  • از فوکوس دستی استفاده کنید.

به دلیل اینکه در عکاسی از آسمان در شب عملا چیزی دیده نمی‌شود، تمرکز بر روی ستارگان دشوار است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از فوکوس دستی استفاده کنید تا حداقل بتوانید موضوع را برای خود ترسیم کنید‌. همچنین می‌توانید از چراغ قوه برای تنظیم فوکوس بر روی شیئی دیگر با نور استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید چند عکس آزمایشی با فوکوس متفاوت بگیرید تا بتوانید بهترین حالت را به دست آورید.

 

عکس در شب

 

  • ISO خود را افزایش دهید.

برای شروع می‌توان از ISO حدود 3200 تا 6400 استفاده کرد. پس از آن می‌توان در صورت لزوم آن را افزایش داد تا نتیجه دلخواه به دست آید. معمولا این گزینه را باید در انتهای فهرست خود قرار دهید. زیرا که افزایش ISO می‌تواند افزایش نویز را به دنبال داشته باشد.

 

هرچند به نظر می‌رسد که عکاسی از آسمان شب تنها کاری است که متخصصان از عهده آن برمی‌آیند، اما رعایت اصول ساده‌ای که گفته شد می‌تواند آن را بسیار ساده کند. تنها کافی است که مسافرت‌های خود را در زمان ماه نو برنامه‌ریزی کنید.

 

فروش تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری

 

 

تحویل فوری

برای مشتریان تهرانی

ضمانت بازگشت

طی 7 روز پس از خرید

ضمانت اصالت

تضمین کیفیت اورجینال

مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه خرید

مقایسه